Geçtiğimiz günlerde restoran bulma ve değerlendirme servisi Zomato’nun 17 milyon kullanıcısının hacklendiğini duyurmasının ardından, şimdi de Türkiye dahil birçok farklı bölgede ofis kapatma kararı aldı.

Yemek sektöründe önemli bir hizmet anlayışı getiren Zomato, Türkiye operasyonlarını yurtdışından yönetecek. Mobil uygulama ve internet sitesi ise çalışmaya devam edecek. Konuyla ilgili resmi açıklama ise 23 Mayıs tarihinde yapılacağı belirtilirken, Türkiye pazarının terk edilmesi planlanmıyor.

Ofisin kapatılacak olması gerekli çalışmaların yurt dışından çeşitli kaynaklar aracılığı ile yürütülmesini engellemeyecek. Mobil uygulama yine Türkiye için hizmet verirken web sitesinin de aynı kalması için karar verildi. Ekonomik tedbir olarak da değerlendirilen bu karar sonrasında yakın zamanda Türkiye ofisinin kapatılması bekleniyor. Ancak uygulama yine Türkiye pazarında sorunsuz bir şekilde çalışacak.

İki Hint mühendis tarafından 2008’de Yeni Delhi‘de kurulan Zomato, 23 ülkede 10 binden fazla şehirde ‘Nerede ne yemeli?’ sorusuna cevap veriyordu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap