Yuvako yeni nesil online gayrimenkul ofisi. Evini kısa zamanda satmak isteyen ya da yeni bir ev almak isteyen kişilerin tüm ihtiyaçlarını, sürecin en başından tapuda son imzaya kadar takip edip, her aşamada çözüm sunan girişimdir. Yuvako sistemi içerisindeki evleri istediğiniz zaman 3D gezebilirsiniz.

Yuvako, 4 kurucu ortak; Altay TınarMelih Herman, Selen Erdem ve Can Erenberk tarafından Ekim 2016’da kuruldu. Türkiye’de uzun yıllardır bilinen klasik “emlakçı” modeli ile, sınırlı bir müşteri memnuniyeti ve düşük bir verim ile ilerlemesi, girişimin ortaya çıkmasında etkili olmuş. Bu sayede de, gayrimenkul almak ya da satmak isteyen kişilerin yaşadığı sorunlara teknolojik ve müşteri memnuniyeti odaklı çözümler getirerek; onların daha hızlı, kolay ve karlı anlaşmalar yapmasını sağlayan Yuvako kurulmuş. 

Yuvako sistemi içerisindeki evler, 8 ay içinde 141 bin kişi tarafından 3D modeller üzerinden dijital ziyaret edildi. Bu klasik bir emlakçının 30 yılda ulaşabileceği rakama denk geliyor. Her ay 10’un üzerinde satış ve kiralama anlaşmasına aracılık ediyor ve rakamlar her geçen gün artıyor.

Hedefleri, günlük satılan ev rakamlarını 1’in üzerine çıkarmak ve gayrimenkul danışmanlığı sektörünü tamamen değiştirmek. Yakın zamanda yurt içi ve yurt dışında hizmet verdiği bölgeleri genişletmek istiyorlar. Bunun için tecrübeli ve girişimciliğe açık kadrolar ile kuracakları ortaklıklar olacak.

2017 yılının başında Miami ofisini açan girişim yakın zamanda da Portekiz, İsrail ve Kanada’da ev satışlarına başlıyor.

Yuvako, bireysel emlakçıları kendilerine rakip olarak görüyor. Gelir modeli olarak ise doğru tarafları buluşturup anlaşmayı sağladığında aracı hizmet komisyonu alıyor. Tüm Yuvako hizmetleri için piyasadaki alışılagelmiş emlak ofislerine ödenenden farklı bir ücret ödemiyorsunuz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap