Uluslararası alanda kariyer yapma fırsatı, sizi profesyonel iş hayatınızda rakiplerinizden bir adım öne taşıyacak. Bunun yanı sıra sosyal hayatınıza da yansımaları olacak. İşte stajınızı yurtdışında yapmanızın size kazandıracağı artılar.

1. Özgüven kazandıracak

a young woman in a casual modern office chats to a client on the phone whilst using her digital tablet . More colleagues are chatting at a desk in the background
Yurtdışında eğitim görmek ya da staj yapmak cesaret gerektiriyor. Hiç bilmediğiniz bir kültür ve yerde yaşarken başınıza bin bir türlü aksilik gelebilir, olumsuzluklarla karşılaşabilirsin. Ama tek başınıza bunların üstesinden gelebildiğinizi görmenin kazandırdığı özgüveni, iş ve sosyal hayatınızda hep hissedeceksiniz.

2. Duygusal zekanızı geliştirecek

Two people working together with computer. Man is working on a computer with woman watching holding coffee. High angle view in contemporary office. Desktop computer and laptop visible. Woman is laughing.

İş hayatınız için önemli bir adım atmakla kalmayıp sosyal hayatınızı da güçlendireceksiniz. Yeni arkadaşlıklar kuracak, yeni yerler gezip göreceksiniz, farklı kültürler tanıyacaksınız. Tüm bunlar duygusal zekanızın gelişmesini sağlayacak.

3. Bakış açınızı değiştirecek

The back of a female in her late teens can be seen sitting at a table opposite a man dressed in a suit. The man smiles at the teenager from across the table. Papers and a glass of water can be seen on the table.

Yurtdışı tecrübesi size; farklı düşünebilme, farklı insanlarla güçlü iletişim kurabilme özellikleri kazandıracak. Kazandığınız bu disiplinler, size uluslararası bir bakış açısına sahip olmanızı sağlayacak.

4. Güçlü bir referans olacak

a female site engineer with her supervisor on a roof top of an office block . The supervisor is using the theodolite.They are wearing safety equipment .

CV’nize ekleyeceğiniz yurtdışı iş tecrübesi, kariyeriniz için size iyi bir referans sağlayacak. İşverende farklı disiplinlere edinmiş olduğunuz, yabancı dil bilgi ve becerilerinizin gelişmiş olduğu yönünde olumlu bir izlenim oluşturacak.

5. Yabancı dilini geliştirecek

Startup business team sitting together at meeting room table. Talking, planing, discussing the next steps. Selective focus on young blond woman in the center. Natural Daylight.

Yurt dışında geçireceğiniz sürede yabancı dilinizi geliştirme imkanı elde edeceksiniz. Öğrendiğiniz dili, çat-pat günlük konuşmanın ötesine taşımak için o dili konuşan insanlarla pratik yapmak en sağlık yöntem denebilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap