9 farklı profesyonel eSpor takımı bulunan Crew, Ağustos ayından beri Youtholding’in de gücünü arkasına almış durumda yoluna devam ediyor.

Youtholding gençlik odaklı girişimleriyle biliniyor. Bu sefer de gençlere eSpor üzerinden ulaşmayı planlayan "marka", YOUTH CREW kulübü ile taraftar kitlesini geliştirme peşinde. 

Crew, Youth'un tecrübesi ve desteğiyle marka, görsel kimlik, taraftar ürünleri gibi alanlarda yenileniyor. Ayrıca bu anlamda kulübe transfer çalışmaları da devam ediyor.

Crew'e yatırım yapan Youtholding’in CEO’su Emrah Kaya şunları söyledi:

"Gençlere erişmek isteyen markaların ilk adresi olmaya devam ediyoruz. Farklı Platformlar yaratarak gençlerle onların gündeminin içerisine girmek isteyen şirketlere gerek veriye dayalı, gerekse verimli marka yatırımları yapmalarına fırsat veriyoruz.

Dünyanın en büyük markaları iki yıldır gençlik yatırımlarının önemli bir kısmını eSpor’a çevirmiş durumda. Biz de Türkiye’de ve dünyada eSpor’un geleceğini görüyoruz. Ülkemizde 22 milyon eSpor oyuncusu mevcut, bunların 13 milyonu ödeme yaparak oynuyor. Amatör eSpor oyuncusu 60 binin üzerinde ve oyun içinde 900TL’ye kadar harcama yapıyorlar.

Bu açıdan eSpor’un geleneksel spor dallarından bir farkı kalmadı. Bütün bunların ötesinde yeni ismiyle eSpor takımlarımızın sadece Türkiye’de değil Dünyada da gelecek başarılarında yerimiz olacağını düşünmek, şimdiden heyecan verici.

2017 Dünya Şampiyonası’nda en iyi 16 takım arasına girerek bize de büyük bir gurur yaşatan 1907 Fenerbahçe’nin, 2017 Türkiye Büyük Finali 1 günde 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Çoğunluğu üniversite öğrencisi iyi eğitimli ve son derece bilgili bu gençlerin yüzde 85’i 15-25 yaşları arasında.”

Crew'in bu zamana kadarki kaydettiği başarılara bakacak olursak; Point Blank 2016 Dünya Şampiyonası’nda Türk eSpor rekorunu kırarak 3. olmayı başardılar ve toplamda da 23’ü birincilik olmak üzere 43 turnuvada dereceleri bulunuyor. Bakalım Youth'un gücünü de arkasına alan Crew, bundan sonra neler yapacak, başaracak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap