Amerika’da Şükran Günü ve ardından gelen Noel tatilinin yaklaşmasıyla birlikte alışveriş sezonu da başlamış oldu. Özellikle hediyelik eşya pazarının tavan yaptığı bu dönemde Phoenix, Arizona’da yaşayan iki kardeş öngörüleri sayesinde pastadan paylarını aldılar.

Mike ve Stan Zappa kardeşler bu yılın favori oyuncağını tahmin ederek binlerce dolar kar elde etmeyi başardılar. Hatchanimals isimli interaktif oyuncaktan Ekim ayının başında 10 yaşındaki kızı sayesinde haberdar olan Mike Zappa, kardeşini de yanına alarak yakında bulunan mağazalardaki bütün oyuncakları satın aldı.

hatcanimals-gif

 

Kredi kartına 5000 dolar borçlanarak yaptıkları bu riskli yatırım Kasım ayı sonunda meyvelerini vermeye başladı. Öngörüsü doğru çıkan Zappa kardeşler, Hatchanimals oyuncaklarına olan yoğun ilgi ve mağazalardaki stokların tükenmesiyle birlikte ellerindeki peluş oyuncakları yüksek fiyattan satmaya başladılar.

eBay üzerinden açık arttırma usulü yaptıkları satışlarda 60 dolar olarak belirledikleri açılış fiyatı yoğun ilgi üzerine 200 dolara kadar çıkmış durumda! 5000 dolarlık yatırımlarını şimdiden çıkaran ikili satışlar bu seviyede giderse 8.200 dolar civarı bir kar elde edebilirler.

Satışların böyle olacağını tahmin ettiklerini söyleyen Mike Zappa, “Bir risk aldık ama kanunsuz bir iş yapmadık. Biz oyuncakların eBay’deki fiyatlarına karışmıyoruz, pazar kendisi belirliyor. Yaptığımız şey en iyi haliyle kapitalizm.”

Kaynak: CNN


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap