Günümüzün ulaşım ve iletişim araçları, farklı şehirleri ziyaret etmeyi oldukça kolaylaştırdı; ancak halen doldurulması gereken boşluklar var.

Tripedia.com da seyahat planlaması konusundaki eksikliklere odaklanıyor ve seyahat planlaması konusundaki tüm ihtiyaçları tek noktadan çözmek istiyor.

Okan Barlas ve Gökçe Köstem tarafından kurulan Tripedia, kısaca bir “tur ve aktivite rezervasyon sistemi”. Şehir turlarından transferlere, özel ziyaretlerden spor aktivitelerine kadar bir çok seçeneği seyahat planınıza eklemenizi ve daha iyi, daha eğlenceli bir seyahat planı yapmanızı kolaylaştırıyor.

Biri New Jersey’de (ABD) biri İstanbul’da olmak üzere iki ofisi olan Tripedia, şu anda sadece İngilizce dil seçeneğiyle hizmet veriyor. Bünyesinde 40 binden fazla tur, aktivite, transfer vb. seçenek sunan girişim, 180 ülkede 2 bin 500 noktaya yönlendirme yapabiliyor. Tripedia’ya üye olan 54 aktif acenta Kuveyt’ten Brezilya’ya, Hindistan’dan ABD’ye kadar uzanıyor.

Tripedia CEO’su Okan Barlas, küresel bir marka olarak konumlandıklarını söylüyor ve ekliyor:

Sunduğumuz platformlarla dünya çapında bilinen bir seyahat planlama rehberi olmayı hedefliyoruz. Tripedia’da bireysel kullanıcılar seyahat planını site üzerinden yaparken, acentalar da partner.tripedia.com sayfasından kaydolup anında misafirleri için rezervasyon yapabiliyor. Tripedia.com’da hem vakitten, hem de nakitten tasarruf ettiren bir yapı kurmaya çalıştık

Tripedia elbette sektördeki farklı oyuncularla rekabet edecek ama kurucuların tecrübesine ve harcanan emeğe bakarak gelecek vadeden bir girişim olduğu rahatlıkla söylenebilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap