Bu sanat eseri, Venedik gibi deniz seviyelerindeki yükselmeye bağlı olarak tehdit altında olan şehirlere dikkat çekiyor ve insanları aksiyona geçmeye davet ediyor.

Ünlü İtalyan şehri Venedik, gondolları, kanalları ve tarihi köprüleriyle biliniyor; fakat ziyaretçiler bugünlerde şehrin suyla olan yakın ilişkisinin anımsatıcısı Büyük Kanal’dan yükselen koca bir çift el ile karşılaşıyor.

Bu eller tarihi Ca’ Sagredo Oteli’nin duvarlarına destek amaçlı ortaya çıkıyor. İtalyan heykeltıraş Lorenzo Quinn tarafından yapılan heykel 57. Uluslararası Venedik Bienali ile aynı zamanda, 13 Mayıs’ta gözler önüne serildi ve 26 Kasım’a kadar orada yer alacak.

Eser, Venedik gibi global ısınma sonucu sular altında kalma tehlikesiyle yüz yüze olan şehirlere dikkat çekmeyi hedefliyor. Bu küçük hatırlatma, aynı bir çift büyük beyaz el gibi küresel ısınmayı yavaşlatmada etkili olabilir deniyor. “Support (Destek) şeklinde anılan heykel, insanın doğasının iki yönünü yansıtıyor; yaratıcı ve yok edici. Aynı zamanda insanoğlunun harekete geçme, tarih ve çevre üzerinde etki yaratma kapasitesine vurgu yapılıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap