Küçük işletme sahiplerinin başarı için kullandıkları önemli teknik veya yaklaşımlarının olup olmadığını hiç merak ettiniz mi? Hemen hemen her başarılı küçük işletmeyi oluşturan gerekli bazı kurallar bulunmaktadır. Aşağıda küçük işletme camiasının üyelerinden oluşan ipuçlarına bakarak işletmeniz için bu içeriklerden ilham alabilirsiniz.

Güçlendirilmiş işletme sahibi olma

Güçlendirme, başarılı bir iş yürütmenin önemli bir bileşenidir. Nellie Akalp tarafından yazılan bir CorpNet yazısında da belirttiği gibi, kadın veya erkek olsanız da, çeşitli kaynaklarla kendinizi güçlendirme yolları bulmanız gerekir. Kuracağınız işletmeniz için öncelikle network sağlamanız gereklidir. İşe ihtiyacınız olan network’ü kurmak için adım atarak başlayabilirsiniz.

Odaklanacak doğru pazarlama kanallarını bulma

Pazarlama çabalarının etkili olmasını isterseniz, işletmeniz için en iyi kanalları bulmanız gerekir. Hızla değişen pazarlama trendlerini takibe alarak işletmeniz için en uygun pazarlama yöntemini seçmeli ve bir an önce uygulamaya hatta kendinizden de bir şeyler katarak stratejilerinizi geliştirmelisiniz.

Kendinizi işsiz olarak görmeyin

Girişimcilere genellikle farklı bir tavırla yaklaşılabilir. Sakın bu heves kırıcı detaylara takılmayın. Fikrinizden vazgeçmek yerine daha iyi nasıl olabileceğinin araştırmasını yapıp yaptığınız işi ciddiye alın. Küçük ya da büyük fikirleri kafanızda ayırt edip asla karşılaştırmayın.

Bir sosyal yardım kampanyasına başlayın

İşletmenizi daha potansiyel tüketicilerin karşısına çıkarmak için, insanlara ulaşmanız gerekir. Ve bunu, Derek Iwasiuk‘un Getentrepreneurial.com yazısında özetlediği gibi, bir sosyal yardım kampanyası aracılığıyla yapabilirsiniz. Sosyal yardım kampanyalarının hızlı yayılımı böylelikle size popülerlik kazandırdığı gibi ulaşmak istediğiniz çevreye de sizi başarılı gösterecek, dikkatleri üstünüze toplayacaktır.

Marka trafiğinizi oluşturun

Artık iş, işletmeniz için blog oluşturup yalnızca kendi orijinal içeriğinizi yaratmakla kalmıyor ne yazık ki. Günümüz sosyal medyasının birden fazla platformu sizi sadece bir kanalla sınırlandırmaktan kurtarıyor. İşletmeniz için açacağınız sosyal medya hesapları sayesinde kendinizi duyurabilirsiniz. Güncel kalıp, sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmayı ihmal etmemenin işletmeniz için faydasını kısa bir sürede görebilirsiniz.

Karlılığınızı daha hızlı koyun

Evet bundan birkaç sene önce küçük işletmeler küçük karlar ile başlayabilirdi. Ama günümüzde artık iş böyle olmak zorunda değil. Doğru kaynaklara ulaşmanın ve yayılmanın çok basit olduğu bu zamanlarda doğru yatırımı bularak kısa sürede kâr farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Çok yatırım yapmadan kısa sürede büyüyebilen girişimcilerin dünyasında tek yapmanız gereken doğru kaynaklara ulaşabilmek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap