ODTÜ Teknokent’in bu sene 12.’sini düzenlediği Yeni Fikirler Yeni İşler hızlandırma programında kazananlar belli oldu.

Teknoloji odaklı 20’den fazla projenin olduğu ödül töreninde, Elginkan Vakfı’nın 100.000TL’lik büyük ödülünü Isıteks grubunun geliştirdiği gümüş nanotel kaplamalı tekstil ürünü kazandı. Mart ayından Mayıs ayının ortasına kadar başvuruların kabul edildiği hızlandırma programına 1.500’ün üzerinde başvuru yapıldı.

Ödül töreninde, katılımcılar 10 kategorideki ödüller için projelerini görücüye çıkardı ve kazanan projeler, 25.000TL ile 100.000TL arasındaki ödüllerin sahipleri oldu. Ayrıca, kazanan tüm proje ekipleri, ODTÜ Teknokent’in San Francisco’daki Silikon Vadisi’nde bulunan T – Jump SF Hızlandırma Merkezi’nde 4 haftalık kampa katılmaya hak kazandı

YFYİ geçen senelerde olduğu gibi bu sene de hem fikir aşamasındaki girişimlere hem de şirketleşip, henüz tam olarak büyüyemeyen girişimcilere destek sağlıyor. T-IDEA kapsamında lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi veya yeni mezun öğrencilerin başvuruları alınıyor ve öğrenciler, girişim sermayesi desteğinin yanı sıra ABD San Francisco’da yer alan T-Jump SF Hızlandırma Merkezi’nde eğitim ve demo hakkı kazanıyor. Ayrıca, TÜBİTAK’ın T-BİGG kriterlerine uyan proje grupları T-BİGG programı ile 150.000 TL sermaye desteğinden faydalanma şansı yakalıyor. Bununla beraber, şirketi 4 yaşından küçük olan girişimler ise T-START kapsamında değerlendirmeye alınarak, projelerinin ticarileşme sürecini hızlandırılıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap