Eleman.net Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, hem firmalar hem de iş arayan adaylar bazında yarı zamanlı (part time) iş modeline olan ilginin artış gösterdiğini söyledi.

Duyarlar, aylık gelirin asgari ücret civarında olduğu yarı zamanlı işlere öğrenciler kadar ev hanımları ve emeklilerin de ilgi gösterdiğini belirtti.

Firmalar ve iş arayanlar bazında yarı zamanlı (part time) çalışma modeline ilginin günden güne arttığını söyleyen Gökhan Duyarlar, “2017 yılı genelinde yarı zamanlı işlere yönelik ilan yayınlayan firma sayısı 2 bin 700’e yaklaştı. Bu sayı geçtiğimiz yıl 2 bin seviyesindeydi” dedi.

Özellikle üniversite öğrencilerinin yarı zamanlı işlere büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Duyarlar, “halen 300 binden fazla öğrenci Eleman.net’te iş arıyor. Bunların çok büyük bir kısmı da yarı zamanlı iş fırsatları ile ilgileniyor. Aynı şekilde ev hanımları ve emekliler de aylık gelirin asgari ücret civarında bulunduğu bu tür iş fırsatlarına yoğunlaşıyor” dedi.

Yarı zamanlı çalışan arayan sektörlere ilişkin de bilgi veren Duyarlar, “en çok ilan yayınlayan sektörlerde ilk sırada mağazacılık/perakendecilik bulunuyor. Hizmet, eğitim, gıda, turizm, organizasyon ve restorancılık da takip eden sektörler olarak sıralanıyor. Pozisyon bazında baktığımızda ise son derece geniş bir yelpazeden söz etmek mümkün. Firmalar, satış danışmanı, saha tanıtım personeli, fuar görevlisi, çağrı merkezi elemanı, vale, fitness eğitmeni, özel şoför, yabancı dil öğretmeni ve temizlik personeli gibi birçok farklı pozisyonda yarı zamanlı çalışan arayışındalar” diye konuştu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap