Son zamanlarda dünya basının da oldukça yankı bulan ve tepkileri üzerine toplamayı başaran müzik festivallerinde yaşanan cinsel saldırılar nedeniyle İsveç'te her yıl düzenlenen müzik festivalinin iptal edilmesinin ardından, etkinliğin organizatörleri oldukça ilginç bir karar aldı ve önümüzdeki yıl festivalin sadece kadın katılımcılarla gerçekleştirileceğini belirtti. 

İsveç'in en büyük rock müzik festivali olan Bravalla'da dört tecavüz ve 23 cinsel taciz şikayetinde bulunulmasının ardından, sosyal medyanın da işin içine dahil olması, bu problem için bir çözüm yolu bulunması gerekliliğini de gözler önüne sermeyi başardı. 

Radyo spikeri, komedyen Emma Knyckare'in Twitter üzerinden paylaştığı: "Bütün erkekler doğru düzgün davranmayı öğrenene kadar, sadece erkek olmayanların kabul edildiği bir festival düzenlemeye ne dersiniz?" tweetinin ardından oldukça farklı bir karar alan yeni yılın organizatörü, ilk kez erkeklerin alınmayacağı bir rock müzik festivali düzenleneceğini açıkladı.

Gerçekleşen olayın ardından Emma Knyckare, Instagram'dan, "İsveç'in ilk erkeksiz rock müzik festivali gelecek yaz düzenlenecek" paylaşımında bulunarak şakasının gerçek olduğunı belirtti. İlk başta festivalin tamamen sonlandırıldığı bilgilerinin paylaşılmasının ardından verilen bu karar, erkek rock müzik hayranlarını üzse de, kadın katılımcılar için festivalin devam ettirilmesi oldukça sevindirici bir haber olmayı başardı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap