BBC’nin teknoloji muhabiri Jake Wakefield’ın yapay zeka teknolojisiyle üretilen robotuyla yaptığı röportaja göre; Yeni nesil bir seks robotu Harmony, hareket edebiliyor ve konuşabiliyor.

İnsansı davranışları mimik ve jestleri kısıtlı olan Harmony’nin konuşma yetenekleri biraz kısıtlı.  Ama bu robot, yapay zekanın son derece insana benzeyen bir görünüme kavuşmasını sağlayan robotik devrimin bir parçası olarak saymakta mümkün.  Bazıları bunun insanların robotlarla etkileşimi alanında bir devrime yol açacağını söylerken bazıları da bunu robotlar konusundaki en olumsuz görüşme olarak nitelendiriyor.

"Tekinsiz vadi" diye tanımlanan, robotlar ve kuklaların insansı görünüme yaklaşmaya başlarken daha ürpertici hale geldiği teorisi, ABD'nin California eyaletindeki San Marcos'ta bedene bürünüyor.

Resepsiyonda bile iki insansı manken duruyor. Buradaki diğer mankenlerin aksine üzerlerinde iç çamaşırları değil kıyafetler var. Lobinin duvarları ise güzel kadınların fotoğraflarıyla dolu. Bunları ancak yakından incelediğinizde fotoğraftakilerin gerçek insan değil seks mankenlerinin fotoğrafları olduğunu görüyonsunuz.

Harmony diğer seks mankenlere göre yapay zeka teknolojisi ile üretildiği için insana daha çok benziyor bu onu yeni teknoloji ile yaratılmış muadillerinden ayırıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap