Teknoloji kullanımının günden güne artması ve yaratmış olduğu bağımlılık nedeniyle, kişilerin eğlence eğilimi de artık teknolojik aletler üzerinden ilerliyor. Bununla birlikte, kişiler arasındaki yüz yüze iletişimin zaman içerisinde unutulacağı olası ihtimaller arasında.

Chicago Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmanın verilerine göre Amerika’da 1970 – 1980 yılları arasında kendini yalnız hisseden insanların yüzdelik oranı %10 ile %20 arasında değişirken, teknolojinin hayatımızda yer edinmesi sebebiyle, günümüzde bu oran %45’i görmüş durumda.

 Los Angelas’ta yaşayan girişimci Chuck McCarhty bu sorunu fark ederek ‘The People Walker’ isimli projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında hiçbir maliyeti bulunmayan McCarhty’nin tek pazarlama çabası, hazırladığı duvar ilanları ve el yazısıyla yapmış olduğu tişörtü.

Her gün yüzlerce e-posta alan McCarhty, gün içerisinde evine yakın adresler de buluşmayı teklif eden 5 kişiye cevap vererek onlarla buluşuyor ve şehrin çeşitli yerlerinde onlarla birlikte hem yürüyüş yapıyor hem de sohbet ediyor.

Mil başına $7 alan McCarhty’nin bir sonraki hedefi Uber gibi bu girişimin mobil uygulamasını kullanıcıların beğenisine sunmak.

Proje kapsamında açıklama yapan McCarhty:

Bilgisayar ve telefonlarla iletişim kuruyoruz ancak bu bağlantılardan daha fazlasına ihtiyacımız var. Bizim direk olarak insanlarla etkileşime geçmemiz gerekiyor.” dedi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap