Uçsuz bucaksız internet mecrasında gün geçtikçe birbirinden farklı ve şaşırtıcı olayla karşı karşıya kalıyoruz. İstediğimiz bilgilere anlık ulaşım imkanı tanıyan internet ağı üzerinde gerçekleştirilen birbirinden ilginç satışlara bir yenisi de, eBay üzerinden 100 bin dolar civarında bir rakama satılan cipsle gerçekleştirildi.

Aldığı cips paketinden goril Harambe’ye benzer bir cipsin çıkması üzerine, söz konusu cipsi açık artırmaya sunan satıcı, beklemediği bir ilgiyle karşılaştı. Yalnızca 12 dolara açık artırmaya çıkarılan cips birkaç hafta içerisinde 25 bin dolar, 50 bin dolar ve son olarak 100 bin dolar gibi bir satış rakamına ulaştı.

28 Mayıs 2016’da ABD’nin Ohio eyaletindeki  Cincinnati Hayvanat ve Botanik Bahçesi’nde küçük bir çocuğun Harambe isimli gorilin olduğu kafese düşmesinin ardından, çocuğun zarar görmemesi için hızlıca karar vermek zorunda kalan görevliler çareyi Harambe’yi öldürmekte buldu. Bu olayın ardından hayvanat bahçeleriyle ilgili etiklik tartışmaları başlamış ve bazı kesimler aileyi bazıları ise hayvanat bahçesi yetkililerini suçlu bulmuştu.

Satıcının kim olduğu hakkında veya satın alan kişinin bu satın almayı niye gerçekleştirdiği hakkında net bir bilgi bulunmuyor; ancak internet dünyasında gerçekleştirilen en ilginç satışlardan birisi olduğu ortada.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap