Eski Barcelona kaptanı Xavi Hernandez'in, Diario Sport'a yaptığı açıklamasına göre Barcelona'dan gençken kendi çıkarları dolayısıyla ayrılmış oyuncular, kulüp tarafından tekrar kadroya katılmamalı.

Barca, 16 yaşındayken Barcelona'dan şansını İngiltere'de denemek üzere ayrılan Arsenal'in sağ beki Hector Bellerin ile ilgileniyor.

Ancak şu an Katar kulübü Al Sadd'da forma giyen Xavi'ye göre, eğer bu işlerin yönetimi kendisine kalmış olsaydı Barcelona, İspanyol milli takımı oyuncusu Bellerin ile ilgilenme meselesini tartışma konusu bile yapmazdı.

Xavi konu ile alakalı açıklamalarının devamında, "onu çok fazla izlediğimi söyleyemem; ancak ben daha öncesinde ayrılmış bir oyuncuyu kulübe tekrar katmayı fazla kabullenemiyorum" dedi.

Gerard Pique, Manchester United'den 2008 yılında Barcelona'ya dönüş yapmış ve sonrasında oldukça başarılı olarak kendisini kanıtlamıştı ve aynı şekilde Xavi, Cesc Fabregas'ın Arsenal'den 2011 yılında Barcelona'ya dönmesi için kendisi de mücadele vermişti. Xavi bu durumu Fabregas'ın "Barca DNA'sına" sahip olduğunu söyleyerek savundu.

Kaynak: ESPN


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap