Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız "Wonder Woman, 100 milyon dolarlık açılışıyla yeni bir rekor kırdı" haberinin ardından yaşanan gelişmeler, yapımın adından uzun bir süre söz ettirmeye devam edeceği yönünde sinyaller veriyor. Vizyona girdiği hafta sonundan itibaren 100 milyon dolar hasılat yapan film, zirvedeki yerini yükseltmeye devam ediyor. 

Patty Jenkins'in yönettiği bu yapım kadın yönetmenlerin gişedeki başlangıç rekorunu alt üst etmiş ve Grinin Elli Tonu filminin yönetmeni Sam Taylor-Johnson'ı zirvedeki yerinden ederek, Warner Bros.'un daha önce çektiği birçok yapımın elde ettiği başarıları geride bırakmayı başardı. 

İkinci haftaya oldukça güçlü bir şekilde başlayan film başrolünde Tom Cruise'un yer aldığı Mumya'yı da geride bıraktı ve fragmanı sayesinde ilk ödülünü elde etti. Wonder Woman'ın elde ettiği bütün bu başarıların ardından Box Office Mojo’nun paylaştığı veriler, yapımın kendinden uzun bir süre daha söz ettirmeye devam edeveğinin sinyallerini veriyor. 

Paylaşılan verilere göre; başrolünde Gal Gadot'un yer aldığı yapım, Amerika’da 221.4 milyon dolar, yurt dışında 232 milyon dolar, toplamda ise 453 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaştı. Elde edilen rakamların ardından Wonder Woman, kadın kahraman yapımları arasında en fazla kazandıran yapım oldu ve Star Wars, Rogue One, The Hunger Games gibi filmlerin yer aldığı listede kendisine yedinci sırada yer edindi. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap