Dünyanın en ünlü kadın süper kahramanı Wonder Woman, izleyiciyle buluştuğu andan itibaren rekora koşmaya devam ediyor. Vizyona girdiği hafta sonundan itibaren 100 milyon dolar hasılat yapan filmin rekor kırdığı belirtiliyor.

DC sinema evreninin bugüne kadarki en güzel işi olarak tanımlanan filmin yapılan hesaplara göre hafta sonu boyunca 100.5 milyon dolarlık gişe yaptığı ve kadın bir yönetmen tarafından çekilen filmlere bakıldığında bunun bir rekor olduğu belirtiliyor. Profesyonel eleştirmenlerden seyircilere kadar birçok kitlenin beğendiği filmin, Warner Bros. Pictures’ın süper kahraman evreninde DC çizgi roman evreninde yarattığı en iyi iş olduğu ifade ediliyor.

Böylelikle, Wonder Woman’ın, daha önce kadın yönetmen Sam Taylor-Johnson tarafından çekilen ve gişede 85.2 milyon dolar gelire ulaşan “Grinin Elli Tonu” adlı filmi geride bırakarak yeni bir rekora imza attığı belirtiliyor.

Bununla birlikte, Gal Gadot’un başrolünü oynadığı film, Warner Bros.’un daha önce çektiği Man of Steel, Batman V. Superman: Dawn of Justive ve Suicide Squad filmlerini geride bırakmayı başardı.

Marvel’daki rakiplerini geride bıraktı

Kendi sinema evrenindeki bu filmleri geride bırakan Wonder Woman, rakipleri olan Marvel’ın solo süper kahraman filmlerinden birçoğunu da geride bırakmış. Iron Man, Captain America: The First Avenger, Thor, Doctor Strange, Ant-Man ve Guardians of the Galaxy’i geçmeyi başarmış.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap