En çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’den kullanıcılarına yeni bir hizmet ortaya çıktı. Dünya genelinde yoğun bir popülariteye sahip uygulama, artık internetsiz de kullanılabilecek.

Proxy ve port değişim ayarlarının yapılamadığı iOS tabanlı cihazlar, bazı dosya ve ayarlara erişimi mümkün kılması nedeniyle henüz bu hizmetten sadece Android kullanıcıları faydalanabiliyor. Şu zamana kadar Wi-Fi ya da hücresel ağ bağlantısı ile çalışan uygulama herhangi bir internet ağı olmadan da hizmet verebilecek. Kısa sürede yapılabilecek birkaç kolay ayarla beraber siz de uygulamayı internetsiz kullanabileceksiniz.

İki dakikada internetsiz WhatsApp

Normalde internetizin olmadığı zamanlarda size gelen ya da sizden giden içerikler internete bağlandığınız an iletilir. Aşağıda anlatılan ayarları Android telefonunuza uyguladığınız an artık siz de internetsiz gönderi alıp, yollayabileceksiniz.

Ayarlar bölümünden Bağlantılar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları seçeneğine gelin. Bu seçeneğin ardından bilgileri eklemeniz gereken bir bölüm göreceksiniz. Hemen sağ üstte bulunan ‘’Ekle’’ seçeneğine girdikten sonra ekranda açılan kısma şu bilgileri ekleyin:

WhatsApp APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080

İşlemi tamamladıktan sonra doğruluğu kabul edin ve eklemeyi doğrulayın.

Erişim Noktası Adları bölümüne geri gelerek orada beliren WhatsApp seçeneğini seçin. Böylelikle internetsiz WhatsApp erişiminin son adımını da gerçekleştirmiş olacaksınız.

İnternetsiz WhatsApp kullanımı elbette ki ücretsiz bir uygulama değil. Yaptığınız bu ayarlar ile mesajlarınız internetsiz de gelip gitmeye devam ederken veri harcamalarınız ise internete bağlandığınız zamanlarda paketinizden düşüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap