WhatsApp geçtiğimiz gün getirdiği iki yenilik ile sadece mesajlaşma uygulaması olmadığını kanıtlamaya devam edeceğinin sinyalini verdi.

Facebook’un bünyesine geçtiğinden beri birbirinden yeni özellikleri ile kullanıcılarına mesajlaşma deneyimi dışında birçok alternatif sunan uygulamaya iki farklı özellik daha eklendi.

Sadece metin olarak kullanılabilecek bir WhatsApp durumu oluşturabilme özelliğinin yanı sıra görüntülü konuşmalara ekran küçültme özelliği getiren WhatsApp bu özellikleri beta sürümünde tanıtmıştı.

Metin durumu ile sadece yazı şeklinde kullanılabilecek WhatsApp durumu, kullanıcılara durum güncellemesinde alternatif bir seçenek sağlıyor.

Picture-in-Picture adı verilen PiP özelliğini de görüntülü konuşmalara ekleyen uygulamada artık görüntülü görüşmeler dilenirse küçük ekranlarla da yapılabilecek.

Android’in yeni işletim sistemi Oreo ile çıkacak yeni özellik sayesinde kullanıcılar görüntülü konuşma sırasında telefonlarındaki her türlü işlemi halledebilip aynı zamanda konuşmaya devam edebilmeye olanak sağlayacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap