Son dönemde yapılan araştırmalar çok sayıda küçük işletmenin mobil uygulamalardan fayda sağladığını gösterdi.

Günümüzde akıllı telefon uygulamaları küçük ya da büyük  ölçekli olması fark etmeksizin tüm şirketlerin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Peki, ama bunun sebebi ne? İşiniz için gerçekten bir telefon uygulaması geliştirmeniz gerekli mi?

Bilgisayar, akıllı telefona yeniliyor

Bu konuda yapılan farklı araştırmalardan derlenen sonuçlar şöyle;

1. Web’te etkin bir şekilde yer almak artık eskisi kadar önem taşımıyor çünkü insanlar bilgisayar ekranlarından akıllı telefon ekranlarına doğru geçiş yaşıyor. Bu değişimle birlikte mobil uygulamalar değerli bir pazarlama aracı olarak iş sahiplerinin karşısına çıkıyor.

2. Mobil uygulamaların kullanımı son yıllarda büyük bir popülerlik kazandı. Araştırmalara göre kullanıcılar cep telefonlarını her saat en az bir kez kontrol ediyor. Gençler ise 10 dakikada bir telefonlarına bakıyor.

3. Teknoloji sitesi TechCrunch tarafından yapılan bir araştırmada ise akıllı telefon kullanıcılarının televizyondan daha çok telefonlarına baktıkları ve uygulama kullandıkları ortaya çıktı.

4. Ortalama bir insan günde 198 dakikasını uygulamada geçirirken, 168 dakikasını televizyon izlemekle geçiriyor.

5. Akıllı telefonlarda harcanan süre sürekli olarak artış gösteriyor. Ancak televizyon izlerken harcanan sürede 2014-2015 yılı arasında herhangi bir artma ya da azalma görülmedi.

Kaynak: The Nine Hertz


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap