Eski Manchester United kaptanı Wayne Rooney, Romelu Lukaku'yu Old Trafford'da başarılı olmak istiyorsa "mental olarak kuvvetli" olmalı diyerek uyardı. Rooney ve Lukaku geçtiğimiz günlerde gerçekleşen transferleriyle karşılıklı olarak takım değiştirmişlerdi.

Bu ay Rooney, Goodison Park'a yani Everton kulübüne bedava transfer olarak dönüş yaptı, Lukaku ise Manchester United'e 75 milyon sterlin bonservis karşılığında transfer oldu. İngiliz oyuncu, United'in yeni golcü oyuncusunun her şeyden öte güçlü bir azim göstermesinin gerekli olduğunu söyledi.

Rooney, Mirror'dan Simon Mullock'a yaptığı açıklamada, "Manchester United için oynamak hem karakter, hem de bir yetenek testidir. Mücadeleyi ve rekabeti benimseyecek kadar güçlü bir mental yapıya sahip olmanız gerekiyor çünkü United, başarı bekleyen ve isteyen bir futbol kulübü" dedi.

Rooney açıklamasının devamında, "Romelu meydan okumayı kabul edecek kadar kuvvetli olmalı. Eğer bunu yapabilirse ve sahip olduğu yetenek de düşünülecek olursa bence başarılı olacaktır; ancak mücadeleyi göğüsleyemez ve olaylar hakkında fazla endişe beslerse United'deki geleceği onun adına daha zor olacaktır. Umuyorum ki Romelu, etrafında ona doğru yolu gösterecek ve yeteneklerini en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olacak insanlar bulunduruyordur" dedi.

Kaynak: Bleacher Report


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap