Dünyadaki en zengin kişilerden biriyle yemeğe çıkmak için ne kadar para verirdiniz? Kimliğini paylaşmayan bir gönüllü, Warren Buffett ile yemek yiyebilmek için düzenlenen açık artırmada tam olarak 2.68 milyon dolar teklif verdi.

Forbes’a göre 76.2 milyar dolarlık serveti bulunan Amerikalı iş adamı Warren Buffett katıldığı bir bağış kampanyası çerçevesinde bağış karşılığında bir kişiyle yemek yiyeceğini duyurdu. Tam olarak 2.68 milyon dolarlık teklif sunan ismi belirtilmeyen kişi, bu teklifiyle kazanan oldu ve dünyadaki en zengin kişilerden biriyle yemek yemeye hak kazandı. Paranın tamamı ise San Francisco bağış kurumuna devredildi ve evsizlere yardım için kullanılacağı ifade edildi.

Cuma günü altı katılımcının dahil olduğu eBay üzerinden gerçekleşen açık artırmada beş gün süren büyük bir heyecan yaşandı. İki dakika içerisinde 2.679 milyon dolara kadar yükselen teklif yine de geçen seneki 3.45 milyon doların gerisinde kaldı.

Açık artırma 2000 yılından bu yana tam 26 milyon dolar toplamasıyla dikkat çekiyor. Glide Foundations adlı kuruma aktarılan bağışlar, evsiz insanların yemek bulmalarına, sağlık masraflarına, sığınak ihtiyaçlarına ve yasal işlemlerinde yardımcı oluyor.

Öğlen yemeği kazanan kişi ise yedi arkadaşıyla birlikte New York’taki Smith and Wollensky steakhouse’da Warren Buffett ile yemek yiyebilecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap