Mason Wartman, “şu ana dek sahip olduğum en iyi iş” diye adlandırdığı Wall Street’teki kariyerini bıraktığında 25 yaşındaydı. Dilimini 1 dolardan sattığı pizzacıyı 2 sene önce açmış. Sermaye araştırmacısı olarak sürdürdüğü işinde kendini ilerleyemiyor ve geliştiremiyor hissettiğinde kendisine, “neden işten ayrılmalıyım?” sorusunu yöneltti. Her zaman kendi işini kurma hayalini taşıyan genç girişimci Rosa’s Fresh Pizza adlı pizzacıyı açma kararı aldı.

Farklı bir konsept kurgulayarak işe girişen Wartman’ın yenilikçi iş modeli kısa sürede başarılı olmakla kalmayıp evsiz insanların karnını da doyuruyor. Rosa’s Fresh Pizza günde yaklaşık 40 evsizi besliyor. Karnı aç olan biri içeri girip duvardaki stickerlardan biriyle yiyecek alabiliyor. Müşterilerin çoğu da kendilerinden sonraki kişiler için önden ödeme yaparak pizza satın almaya başlamış.

Vazgeçmenin her zaman için yenilmek anlamına gelmediğini söyleyen genç girişimci, kendine yeni kapıların açıldığını söylüyor. Kariyerinde sıkışmış hissedenlere de aynı öğüdü veren Wartman, “kendiniz için yeni bir şeylere başlayın; odaklanın ve devamlılık sağlayın, bunu yaptığınız için çok memnun olacaksınız” diyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap