TunnelBear popüler VPN sunucularından birisi, ancak güven tazelemek isteyen şirket yaptığı açıklamada, piyasada üçüncü parti açık güvenlik denetimi alan ilk VPN hizmeti olduğunu vurguladı.

Bu demek oluyor ki TunnelBear, tüm sunucularının güvenilir bir güvenlik şirketi tarafından taranmasına izin vedi.

Alman siber güvenlik şirketi Cure53'e başvuran TunnelBear, güvenlik şirketinin tüm sunucu ve sistemlerinin 30 gün boyunca incelenmesine izin vererek, kullanıcılarıyla arasında güven tazelemek istiyor. 2016'nın sonu ve 2017'nin başlarında gerçekleşen incelemenin sonucu, Cure53 tarafından geçen hafta yayınlandı.

İncelemenin sonucunda ise Core53, TunnelBear’ın Chrome üzerinden arama motorunda iki kritik güvenlik açığını keşfetti. Bunlardan biri VPN hizmetinin Mac sürümünde saldırganların bilgisayarı tamamen ele geçirmesine sebep olabilecek ciddiyetteyken diğeri, saldırganın uzantıyı kapatabilmesine sebep oluyordu. Yayınlanan iki açık için çalışma başlatan TunnelBear bu açıklarını yama ile kapatmış durumda.

Bu yamanın ardından Cure53, TunnelBear API'sinde ve Android uygulamasında üç tehlikeli açık daha keşfetti ve yamanmasını sağladı. Şirket yöneticileri, bundan sonra her yıl buna benzer kapsamlı güvenlik denetimi yürüteceğini açıklayarak daha güvenli işler gerçekleştireceğinin altını çizdi. Şirket, bu yatırımı ile müşterilerinin güvenini kazanmayı hedefliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap