İsveç merkezli Volvo, yeni geliştirdiği Gran Artic 300 modeliyle birlikte dünyanın en uzun otobüsünü üreten şirket oluyor.

Diğer tüm sınıflarda olduğu gibi ürettiği otobüsler tarafından da çokça tercih edilen Volvo, pazarda oldukça ilgi görüyor. İsveçli üretici ürettiği her modelin üzerine yeni eklentiler yaparak ve geliştirdiği projeler üzerinde çalışarak sektörün en çok tercih edilen ismi olmayı hedefliyor.

Bu hedefini gerçekleştirmek için, Brezilya‘nın Rio De Janerio kentinde düzenlenen FetransRio etkinliğinde tamamlanmak üzere olan, dünyanın en uzun otobüsü, Gran Artic 300 modelini kullanıcılara tanıttı.

İki farklı şasinin birleşmesiyle oluşturulan Gran Artic 300, 30 metrelik uzunluğuyla dünyanın en uzun otobüsü ünvanına sahip olacak.

gran arctic 300 ile ilgili görsel sonucu

Volvo, ürettiği bu yeni modelin yanı sıra Artic 210 ve Artic 180 modellerini de belirlenen pazarlarda aynı anda satışa sunacak.

Dünyanın en uzun otobüsü ünvanına sahip Gran Artic 300, FetransRio etkinliğinde verilen bilgilere göre 300 yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak.

volvoartic3004


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap