Ali Halabi’nin 2014’te lansmanını yapıp Temmuz 2015’te bir şehir içi yolculuk paylaşım servisi olarak baştan sona yenilenen Volt, yıl sonuna doğru yeni bir yatırım haberiyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Önceki yatırımlarının çoğunu yolcu ve sürücüleri eşleştiren P2P teknolojisini kurmakta kullanan Volt, yeni yatırımı 5 Aralık’ta başlanması planlanan pazarlama faaliyetlerinde kullanacağını belirtti.

Dördüncü yatırımını yurt dışından alan Volt’un yeni yatırımcısı, Beyrut merkezli Saned Partners ve Middle East Venture Partnes’dan 550 bin dolarlık bir bütçe aldı.

Yeni lansmandan sonra sürücü sayısında aydan aya %30’luk bir artış olduğunu belirten Volt, günde aktif 250, hafta da 700 ve ayda 500’den fazla sürücüye sahip olduğu bilgilerini paylaştı.

Sürücülerine Uber ve Bi’taksi kadar yüksek karlar vaat etmeyen uygulamanın içerisinde bulunan miller ve ödüller aracılığıyla, oyunsallaştırma kurgusu büyümesinde bulunduran Volt, büyümeyi ve ilerlemeyi sürdürülebilir kılarsa, İstanbul’da günlük 100 binden fazla sürücüye sahip olabileceğini  söylüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap