Alman otomobil üreticisi Volkswagen küresel bazda yaşadığı emisyon sıkıntısının hemen ardından dünya basınında oldukça ilginç haberlerle boy gösterdi. Bu problem şirkete çok büyük zarar ettirdi. Bu konu hakkında yürütülen davanın karara bağlanmasının hemen ardından neredeyse yarım milyon Volkswagen modelinin sahiplerinden geri alınması gerektiği bilgisi paylaşıldı.

Dava kapsamında belirtilen açık ve net bir ibareye göre geri toplanacak otomobillerin ‘kullanılabilir‘ olması gerekiyor. Bu kapsamda geri alınacak olan araçların, kısa bir ifadeyle, sürülebilir vaziyette olması gerekiyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından bir çok Volkswagen kullanıcı bu olayla ilgili çok farklı tepkilerde bulunarak bu durumu bambaşka bir boyuta taşıdılar.

Amerika‘nın Ohio eyaleti sınırları içerisindeki Cincinnati‘de yaşayan Joe Mayer, okuduğu birkaç haberde Volkswagen kullanıcılarının araçlarını teslim etmeden önce üzerinde bulunduğu ekipmanları söktüğüne dair bir bilgi edindikten sonra şaşırtıcı bir hamle yaptı.

Bu konu hakkında 3 farklı Volkswagen yetkilisiyle konuşan Mayer‘in araç üzerinden kapıların, kaputun, koltukların ve iç donanımda yer alan ekipmanların eksik olmasının iadeyi etkileyip etkilemeyeceği sorusuna aldığı cevap hepsinde benzerlik göstermiş.

Motorun sürüş için uygun olmasının yeterli olduğunu belirten şirketin açıklamalarından sonra kolları sıvayan Mayer, sahip olduğu 2015 Volkswagen Golf‘ün kapı, tampon, motor kapağı, multimedya sistemi ve kaputu başta olmak üzere hava yastığına kadar söküp aldı ve internet üzerinden satışa çıkardı.

Bu sayede aracın aksesuarları haricinde sadece motoruyla temsil etmek isteyen ve mağdur olduğunu belirterek böyle bir tepki gösteren Joe Mayer, yeni bir akımın başlamasına da öncülük etmiş sayılıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap