Alman otomobil üretici VolkswagenTechCrunch Disrupt London 2016‘da tanıttığı MOIA adlı alt firmayla internet devleriyle yeni bir rekabet içerisine girmek için hazırlanıyor.

Yaşanan küresel emisyon probleminden sonra yeni gelişmelerle kullanıcılarının karşısına çıkmaya çalışan Volkswagen, MOIA‘yla 13. markasını tanıtmış ve kullanıcıların beğenisine sunmuş oldu.

Merkezi Berlin‘de olacak ve başlangıç aşamasında 50 kişiden oluşacak olan MOIA, 2017 yılında pilot bölge olarak seçilen Hamburg‘un ardından Avrupa’nın belirlenen bölgelerinde hizmet vermeyi hedefliyor.

Ole Harms, MOIA’nın CEO’su

MOIA‘yla kullanıcılara geçici araç hizmeti sunmak isteyen firma, ilerleyen zamanlarda bu hizmeti sürücüsüz ve elektrikli modellerle vermeyi amaçlıyor. Bireysel hizmet vermenin yanı sıra toplu taşıma hizmetleri de vermek isteyen Volkswagen, geliştirilecek olan mobil uygulama üzerinden çağrılan araçları kendisi üretecek.

MOIA CEO‘su Ole Harms, Uber ve diğer şirketleri kesinlikle rakip olarak gördüklerini ancak kendilerinin de bir vizyona sahip olduklarını belirterek iddialı bir konuşma gerçekleştirdi ancak bu yeni projenin nerede ve ne zaman hayata geçeceği belirsizliğini koruyan konular arasında.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap