1 dk

Vergisini düzgün ödeyen ödüllendirilecek

İş&Ekonomi Caner Yılmaz

Türkiye‘de vergisini düzenli ödeyen mükelleflere yönelik yeni bir düzenleme yapılması planlanıyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “İnşallah yakında vergisini süresinde ödeyen, vergi denetimlerinde herhangi bir sorun çıkmayan mükelleflerimize dönük bir düzenleme yapacağız. Ödüllendirme olacak” dedi.

Geçmişte vergi borçlarını düzenli ödeyenlerin zor bir duruma düşmüşse borçları taksitlendirme imkanı getirebileceklerini belirten Ağbal, “Teminat aramayalım, faizlerini düşürelim. Hatta gerekiyorsa faiz almayalım. Geçmişinde karnesi tertemiz, borçlarını ödemiş, demek ki iyi niyet var. Bugün zor günü, elinden tutmamız lazım. Devlet kötü gün dostu olacak” ifadesini kullandı.

İlginizi çekebilir:  Sahilin geliri Türkiye'nin varlığı olacak

Ağbal, devletin vergi iade alacağı olan vatandaşın borcunu 1 gün dahi geciktirmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Ödemediğim her kuruş vergi iadesi, vatandaştan kullandığım faizsiz kredidir. Neden vatandaş bana faizsiz kredi versin? Güzel çalışmalar yapıyoruz, daha da yapmamız lazım. O konuda ben sizden destek bekliyorum. Bizim açıklarımızı, eksiklerimizi söyleyin. Bir gün dahi iadenizi gereksiz bekletmek benim hakkım değil. Bürokratlarımın da buna hakkı yok” şeklinde konuştu.

2
1
1
0
0
0
0