Bisiklet tutkularıyla bir araya gelerek bisiklet sürüşlerine güzel hedefler ekleyerek 1000 Çocuğa 100 Bisiklet sloganıyla yola çıkan Velotürk, aralarında Sarper Günsan, Okan Can Yantır, Arda Türkmen, Aydın Diricanlı ve Berkem Ceylan’ın da olduğu bir sosyal sorumluluk projesi.

Projenin amacı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde maddi imkanı olmayan çocuklara karne hediyesi olarak bisiklet vermek. Aynı zamanda çocukları bisiklet sporuna teşvik etmeyi amaçlayan ekip, proje kapsamında tarihi önemi olan parkurlarda yarışlar düzenledi. Bu yarışlardan ve Velotürk takım bisiklet formalarının satışlarından elde edilen tüm geliri bisiklet fonuna aktardı.

Sosyal sorumluluk projesinin amacı çocuklara bisiklet alabilmek

2014 sezonu itibariyle hedeflerine ulaşarak Soma, Muş, Bitlis ve Tatvan‘da bisikletleri çocuklarla buluşturan Velotürk,gelen olumlu tepkiler ve özellikle sponsorlarının devam eden desteklerinden güç alarak sloganını 2000 Çocuğa 2000 Bisiklet olarak yeniledi.

Profesyonel ve amatör sporcuların da katıldığı Kapadokya/Ürgüp‘ten başlayıp Kayseri Erciyes Dağı zirvesinde biten Türkiye‘de bir ilk olan Granfondo yarışı , Velotürk Granfondo Çeşme ile bu yarışlara katılımlardan elde edilen tüm gelir çocuklara bisiklet hediye edilerek harcandı. Türkiye‘de toplumun bisiklet algısını yavaş yavaş değiştiren Velotürk‘ün yeni hedefleri Velotürk Granfondo‘yu bir gelenek haline getirip diğer şehirlerde uygulamak ve yurt dışındaki bisiklet yarışlarına devam ederek binlerce çocuğu bisikletle kavuşturmak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap