Sağlıklı beslenme ile ilgili bir çok iddianın atıldığı besinler arasına şimdi de kaktüs suyu eklendi. Faydasının birçok detoks suyundan daha etkili olduğu iddia edildiği kaktüs suyu, şimdiden son zamanlarda tüketilen en popüler besinler arasında.

Aloe vera suyundan sonra fazlasıyla faydalı olarak gösterilen kaktüs suyu, antienflamatuar yani iltihap sökücü olarak tanımlanıyor. Antik çağlarda iltihaplar için kullanılan bu suyun, vücudu arındırma ve temizleme açısından faydası özellikle uzmanlar tarafından epey bir vurgulanıyor.

Hindistan cevizi suyu ile karşılaştırılan bu su, sağlığa etkisi açısından hindistan cevizi suyundan daha faydalı olarak gösteriliyor. Bağışıklık sistemini yeniden düzenlediği açıklanan kaktüs suyunun tad açısından da yumuşak olduğu hatta hindistan cevizi suyundan daha güzel olduğu söyleniyor.

Hindistan cevizi suyuna rakip olarak gösterilen kaktüs suyu, hindistan cevizi suyuna oranla daha az şeker içerdiğinden vücudu arındırma ve yağ yakımı açısından daha etkili sonuçlar veriyor. Tadı konusunda şüpheye düşen kullanıcılar ise kaktüs suyunun çilek tadına benzediğini iddia ediyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap