Uzay Yolu (Star Trek) serisinin son filmi ‘Sonsuzluk’ Cuma günü vizyona giriyor. Eylül 1966’dan bu yana seyirciye Atılgan’la keyifli anlar yaşatan bu bilim-kurgu şaheseri 50’nci yılını kutluyor.

Uzay Yolu - Star Trek

Geçen 50 yıl içinde dizi dışında 13 filmi çekilen Uzay Yolu efsanesi, bu sürede tam 2 milyar 393 milyon dolarlık bir gelir yaratmış durumda. Üstelik bu sadece gişe gelirleri. Film bu rakamla dünyanın en çok kazandıran filmleri listesinde altıncı sırada.

Uzay Yolu’nda emeği geçenler de seriden birer servet kazandı. İşte o ekibin servetleri:

Gene Roddenberry 1 milyar dolar

Gene Roddenberry

Uzay Yolu’nun yaratıcısı olan Gene Roddenberry’nin serveti 1 milyar dolar. En büyük ve neredeyse tamamı Atılgan sayesinde.

William Shatner, 100 milyon dolar

William Shatner

Orijinal Kaptan Kirk olarak atılganı yöneten William Shatner’ın serveti 100 milyon dolar.

Leonard Nimoy, 45 milyon dolar

Leonard Nimoy

Mr Spock karakteri ile ünlenen Leonard Nimoy’un serveti 45 milyon dolar düzeyinde. Nimoy serinin son filmlerinde yer alıyor.

George Takei, 12 milyon dolar

WASHINGTON, DC - OCTOBER 18: George Takei speaks during a luncheon at The National Press Club on October 18, 2013 in Washington, DC. (Photo by Kris Connor/Getty Images)

Hikaru Sulu karakteri ile tanınan George Takei diziden yıllar sonra sesi ile de animasyon filminde yer aldı. Serveti 12 milyon dolar.

Nichelle Nichols, 8 milyon dolar

Nichelle Nichols

Atılgan’ın iletişim sorumlusu olarak dizide rol alan Nichelle Nichols, TV’deki ilk zenci oyunculardan. Serveti 8 milyon doları buluyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap