İnterneti şu aralar kasıp kavuran yeni bir trend var. Üstelik bu trend içinde Elma, kalem ve ananas geçen bir şarkıdan oluşuyor.

Bu yeni viralin adı ise PPAP yani Pen-Pineapple Apple-Pen. Japon komedyen Kazuhiko Kosaka‘nun yarattığı şarkıcı ve söz yazarı pico Taro karakterinin son bestesi Japon gençleri arasında epey popüler oldu

1 dakikalık video ile neredeyse 155 milyonun üzerinde izlenmeye ulaşan Pen-Pineapple Apple-Pen hızla dile dolanıyor ve kolay kolay da unutulmuyor. Oldukça basit, bir o kadar anlamsız olan şarkı için şimdiden pek çok video çekildi bile. Yabancı basında da kendine yer bulan Pen-Pineapple Apple-Pen’in yeni Harlem Shake veya Gangnam Style olarak anılması işten bile değil.

İlk izleyince oldukça manasız gelen bu viralin Japon gençleri tarafından yapılan derleme videosu ise bir süre bağımlılığa yol açabiliyor.

Seriye Siri de katıldı

Son olarak bu akıma Siri de katıldı. Japonya‘da Siri kullananlar “pen pineapple apple pen” i teleffuz ettiklerinde Siri‘nin bu şarkıyı söylemeye başladığı gördüler. Tabi şarkıyı bu haliyle değil, Siri şarkıyı içinde Apple ürünlerinin de geçtiği “Apple Pay” isimli versiyonuyla söylüyor.

https://www.instagram.com/p/BMfcMYLBYqm


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap