13 yıl önce Khalil Rafati eroin bağımlısı bir evsizdi. Los Angeles‘ın kötü şöhretiyle bilinen Skid Row bölgesinde yaşıyordu. Ülser hastasıydı ve 48 kiloya kadar düşerek bir deri bir kemik kalmıştı. Bugün ise bir milyoner.

khalil-rafiti5

Şimdi meyve suyu imparatoru

Rafati, SunLife Organics isimli, sağlıklı meyve suyu kokteylleri hazırlayan şirketin sahibi. Doğduğu yer olan Malibu‘da kurduğu işi şimdi 6 farklı kentte devam ettiriyor.

Aktör David Duchovny ve Red Hot Chili Peppers‘ın solisti Anthony Kiedis gibi meşhur müşterileri olan Rafati‘nin meyve sularını satın almak için insanlar kuyruk oluyor. İçeceklerin ‘Yaşamın iksiri’ ve ‘Mutlu’ gibi isimleri var.

khalil-rafiti2

46 yaşındaki Rafati 5 yıl gibi kısa sürede, ‘kendi hayatını kurtaran içecek’ten yola çıkarak bir meyve suyu imparatorluğu kurmuş.

Rafati inanılmaz hayat hikayesini ve uyuşturucudan kurtulma macerasını anlatan bir kitap da yazmış.

Anlattığına göre Rafati Los Angeles‘a, cinsel istismara uğradığı çocukluk ve ilk gençlik yıllarını geride bırakmak için taşınmış.

khalil-rafiti4

Rafati o dönemde Hollywood‘da spor araba satıcılığı yaparak kısa sürede başarıya ulaşmış.

Müşterileri arasında Elizabeth Taylor gibi dünyaca ünlü isimlerin yer aldığı Rafati bu dönem esrar kullanmaya başlamış.

Bu alışkanlığı onun daha sonra ecstasy ve ketamin gibi kimyasal uyuşturuculara bulaşmasına neden olmuş. Ve sonra bir gün eroinle tanışan Rafati‘nin hayatı o andan itibaren tamamen değişmiş.

khalil-rafiti3

“Dibin de en dibiydi”

2001 yılında gittiği bir partide aşırı doz nedeniyle ölümden dönen Rafati 2003 senesine geldiğinde ise bağımlılığının başına açtığı sorunlardan ötürü hapse düşmüş. ‘Dibin de en dibiydi’ diye anlattığı hapishane günlerinde tamamen beş parasız kalmış.

O günlerde uyuşturucuyu bırakıp sağlıklı bir hayat yaşamak istediğine karar veren Rafati‘nin hayatını değiştiren asıl an ise bir arkadaşının onu, California’da son dönemde oldukça popüler hale gelen vitamin, mineral ve protein bakımından zengin ‘Süper Gıda’ (superfood) ürünleriyle tanıştırması ile olmuş.

khalil-rafiti1

İlk kokteylini hastalar için yaptı

Rafati, 2007 yılında Malibu’da bağımlıların tedavi gördüğü bir rehabilitasyon merkezinde hastalar için meyve suyu kokteylleri hazırlamaya başlamış.

Wolverine adını verdiği, hurma ve muzla yaptığı ilk kokteyl bugün Sun Life‘ın en çok tercih edilen içeceği oldu.

Hastalara “yenilenme ve güç” sağladığını söylediği bu karışımların ünü yayılmaya başlayınca rehabilitasyon merkezine sadece Rafati‘nin karışımlarından almak için gelmeye başlayanlar olmuş.

İnsanların yoğun ilgisi karşısında şaşıran Rafati, SunLife Organics‘i kurmaya karar vermiş. Yola sadece 50 bin dolarla çıkan Rafati bugün bir milyoner.

Sun Life Organics‘in şimdi 32 farklı çeşit meyve suyu, protein karışımları ve smoothie’lerinin yanı sıra kahve ve donmuş yoğurt gibi yan ürünleri de bulunuyor.

Kaynak: Daily Mail


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap