Uykusuzluk tedavisinde kullanılan ve kişinin uykuya dalmasını ve sürdürmesini sağlayan uyku ilaçları hakkında yapılan araştırmalar, bu ilaçların sanıldığı kadar da masum olmadığı yönünde sonuçlar verdi. İnsan sağlığına oldukça önemli zararlar veren ve gittikçe tehlikeye iten uyku ilaçlarının her bir tanesi bir paket sigara kadar tehlikeli.

Yapılan araştırmalar neticesinde; reçeteli veya

reçetesiz bir şekilde elde edilen uyku ilaçlarının her bir tanesinin günde içilen bir paket sigara kadar insan sağlığını etkilediği ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalar uyku haplarının günde bir paket sigara içmek kadar tehlikeli olduğunu ortaya koydu ve bu hapların kanser, inme ve hatta kalp krizi ile bağlantılı olduğu araştırmacılar tarafından ifade edildi. Bu sonuçlara ise bir takım incelemeler sonucunda ulaşıldığı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Arizona Devlet Üniversitesi’nden Uyku Araştırmacısı Shawn Youngstedt yaptığı açıklamalarda ise şu ifadeleri kullandı:

Uyku hapları son derece tehlikeli, günde 1 paket sigara içmek kadar kötüler. Yaşlılarda enfeksiyonlara, demanslara neden olmalarının yanı sıra birkaç hafta sonra etkinliklerini de kaybediyorlar. Bunun yerine, düzenli bir uyku için daha sağlıklı, daha ucuz ve yapılması kolay bir yöntem var. Araştırmalar fiziksel olarak aktif olanların uykusuzluk sorunu yaşamadıklarını gösteriyor.

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap