ABD ve İngiltere‘de polise bir süredir “korkunç palyaço” ihbarları yağıyor.

Palyaço kılığına girerek insanları korkutma olayları ilk olarak ABD‘de başladı.

Sosyal medyada geceleri yol kenarlarında ya da ormanlık alanlarda aniden beliren palyaço görüntüleri yayılıyor. Bazılarının elinde sopa gibi “silahlar” taşıdığı, soygun ya da başka suçlara karışan palyaçolar olduğu belirtiliyor.

0x0-abdden-dunyaya-yayilan-korkunc-palyaco-akimi-1476247490245

Hatta ABD’de işi daha da ileriye götüren “korkunç palyaçolar” bazı okullara sosyal medyadan üzerinden “öğrencileri kaçırma” tehdidi gönderdi.

İlk başta Stephen King’in ‘It (O)’ romanının 2017’de vizyona girmesi beklenen yeni sinema uyarlamasının gizli bir reklamı olduğunu düşünenler olmuştu. Ama akım, bir gizli reklamın olabileceğinden daha hızlı ve daha geniş bir alana yayıldı.

Kanada, Fransa hatta Avustralya‘dan da şikayetlerin gelmeye başlaması, palyaçolara yönelik “fobi”nin yeniden ortaya çıkmasına neden oldu.

Tüm bu yaşananlardan McDonalds da nasibini aldı. McDonalds‘ın kendisiyle özdeşleşen maskotu Ronald McDonald‘ın bir süre etkinliklerde kullanılmayacağı söyleniyor. Her ne kadar geçtiğimiz Salı günü McDonalds’ın kurumsal iletişim bölümünden yalanlama gelse de olayların gittikçe büyümesi endişeye yol açmaya başladı.

Tüm bunların üzerine bir süre bu maskotu toplu etkinliklerde kullanmama kararı alan McDonalds‘ın Ronald McDonald’tan vazgeçebileceği söylentileri dolanmaya başladı.

Şirketin şu anda bu karaktere düşünceli yaklaştığı ifade edildi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap