Bir cüzdan düşünün eğer çalınırsa hırsızın fotoğrafını çekip size nerede olduğunun konumunu telefonunuza gönderiyor.

Volterman adı ile üretilen bu cüzdan tüm inovatif özellikleri bir araya getirerek cüzdan hırsızlığına son vermeyi planlıyor. Bu özellikleri dışında powerbank görevi görüp aynı zamanda size internet noktası olarak Wi-Fi sağlayabilen bu cüzdan fazlası ile akıllı. 

Akıllı telefonlar ile eşleşerek GPS izleme özelliğine sahip cüzdanın elbette ki öne çıkan özelliği telefon ile bağlantılı çalışabiliyor oluşu. Telefonunuzu kaybetmeniz durumunda bile bir tuş ile telefona alarm gönderebilen cüzdan aynı şekilde telefondan cüzdanın yerini saptama özelliklerine sahip.  

Cüzdanın içinde bulunan küçük kamera, “kayıp modu” adlı moda girdiğinde kendiliğinden cüzdanı açanın fotoğraflarını çekip bağlı olduğu telefona gönderiyor. GPS izleme kapalı bile olsa cüzdana yerleştirilen SIM kartı sayesinde cüzdan, konumunu yollamaya devam edebiliyor. 

Şirket, cüzdanın 98 ülkedeki yerel ağlara otomatik olarak bağlanabileceğini iddia ediyor; ancak şu anda ülkeden ülkeye yapılan tarifeler net değil. Bununla birlikte, Volterman, ücretlerin genelde veri dolaşımından daha ucuz olacağını ve GB başına yaklaşık 15 ABD Doları ödeme sunacağı tahmin ediliyor. 

Akıllı cüzdanın öne çıkan bir diğer özelliği ise kablolu şarj edebilme yani powerbank görevi görmesi dışında, kablosuz da şarj edebilme özelliğine sahip olması.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap