Soundgarden‘in vokalistiyken grubun dağılmasından sonra Audioslave grubunu kuran ve ardından 2007 yılında Audioslave‘in dağılması ile solo kariyerine devam eden Amerikalı müzisyen ve vokalist Chris Cornell, hayatını kaybetti.

Türkiye‘de de çok sayıda hayranı olan Audioslave grubunun vokali ve şarkı sözü yazarı Cornell‘in temsilcisi Brian Bumbery, sanatçının ABD, Detroit‘de hayatını kaybettiğini belirtti.

Dünya genelinde 22.5 milyon albüm satmayı başaran başarılı grup Soundgarden‘e vokalistlik yapan ünlü rock yıldızının beklenmedik ölüm haberinin ardından, ölüm sebebiyle alakalı oldukça sansasyonel iddialarda bulunulsa da, temsilcisi Bumberyaniden ve beklenmedik” olarak tanımladığı Cornell‘in ölümü için ailesinin kişisel gizliliğe saygı duyulmasını istediğini ve ölüm nedenini anlamaya çalıştıklarını belirtti.

Ancak ABD’li yetkililer, Chris Cornell‘in yapılan ilk tıbbi değerlendirmede, kendini asarak intihar ettiği sonucuna varıldığını açıkladı ve biraz önce bahsettiğimiz sansasyonel iddialar resmiyete böylece kavuşarak rock dünyası bir yıldızını daha kaybetmiş oldu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap