50 milyon kullanıcının her sene 2 milyar kez kullandığı uygulama Uber, 2009 yılında hayatımıza girdiğinden beri 425 şehirde aktif olarak kullanılıyor. Uber‘de 8 bin kişi çalışıyor. Tabii bu rakama şoförler dahil değil.

uber-11

66 milyar dolarlık şirketin merkezi ABD’nin San Francisco kentinde bulunuyor. Uber‘in New York‘taki binasında ise 230 kişi görev alıyor. Business Insider Manhattan bölgesindeki bu ilginç ofisi gezdi;

Ofisin bulunduğu bina 1891 yılından kalma, önceleri depo ve gece kulübü olarak da kullanılmış.

uber

Uber bu binaya 2014 yılında taşınmış. Binanın depo olduğu yıllardan kalma metal kapı gibi bazı parçalar aslına uygun olarak kullanılmaya devam ediliyor.

Uber’in bu ofisinde mühendisler, iletişim ekibi, IT ekibi, insan kaynakları, iş geliştirme departmanları bulunuyor.

uber-4

Her hafta bir gün ofis çalışanlarının tamamı birlikte kahvaltı yapıyor ve bu sırada sunum dinliyor.

uber-5

Uber‘in New York Genel Müdürü Josh Mohrer‘in köpeği Winston da o gün ofiste. Uber‘in  ofisinde köpeklerin içeri girmesine izin veriliyor.

uber-6

Bu ofiste çalışanlar mesai saatleri içinde spor salonunu kullanabiliyorlar.

uber8

Çalışanların aylık olarak belli miktarda Uber kullanma hakları bulunsa da bazıları işe bisikletle gitmeyi tercih ediyor. Çalışanlar bisikletlerini duvara ‘park edebiliyor.’

uber-9

Ofisin çok geniş bir alana yayılmasından ötürü çalışanlar içeride scooter ya da kaykay kullanabiliyor.

uber-10

Çalışanlar mutfakta servis edilen bedava öğlen yemeğini tercih edebiliyor. Seçenekler arasında iki çeşit salata, iki çeşit sandviç, iki çeşit protein, aperatifler, tek çeşit karbonhidrat ve dopdolu bir salata barı yer alıyor.

Ofisin güzel özelliklerinden biri ise happy hour’lar için bira fıçılarının ve mevsimine uygun olarak getirilen şarapların çalışanlar için bulunduruluyor olması.

uber-12

Çalışanların sosyalleşmesi için oldukça popüler olan bir seçenek daha bulunuyor: Tüm ofisin katıldığı masa tenisi turnuvası

Uber‘in açık ofisi hiyerarşik düzene karşı naurel bir ortama sahip. Şirket yetkilisi bu konuda, ‘Burada herkesin birbiriyle iletişim halinde olmasını çok seviyoruz. Burada bağımsız ofisler bulunmuyor’ diyor.

uber-7


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap