Geçtiğimiz aylarda sizlerle buluşturduğumuz “Retweet rekoruyla bedava nugget almak isteyen Wilkerson’a destek yağıyor” haberinin ardından bu ilginç ve eğlenceli olayda adı geçen Carter Wilkerson, bu süreçten galip ayrıldı. Bulunduğu ilginç talebin ardından dünyanın dört bir yanından aldığı destekle Wilkerson, 3.4 milyon retweet ile Twitter‘de bir rekora imza attı.

ABD‘de lise öğrencisi Carter Wilkerson’ın fast-food zinciri Wendys’den bir yıllık ücretsiz tavuk nugget istemesinin ardından kendisine oldukça destek toplamayı başardı ve Ellen Degeneres‘in “Oscar selfie“si ile elde ettiği retweet rekorunu yenilemeyi başardı.

Microsoft, Apple Music, Google, Microsoft ve Amazon  başta olmak üzere büyük markalar, ünlüler ve sosyal medyanın etkili isimleri tarafından desteklenen lise öğrencisi, bu sayede kısa bir sürede 138 takipçiden 100 binin üzerinde bir takipçi sayısına ulaştı ve Wendys’ten bir yıllık ücretsiz nugget alma hakkına sahip oldu.

Yaşanan bu olayın ardından 3.4  milyon retweet yapmayı başaran Carter Wilkerson‘a bir yıl ücretsiz nugget sözü veren Wendy’s, ayrıca bir vakfa 100 bin dolar bağış yapacağını açıkladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap