1 dk

Twitter sınırlarını esnetti

Tatlı Haberler Ontrava Editörü

Mikroblog paylaşım sitesi Twitter, mayıs ayında duyurusunu yapığı tweet’leri sadeleştirme kararını 19 Eylül itibariyle hayata geçirdi. Artık tweet atarken eklediğiniz fotoğraf, video, anket veya birini tag’lemek 140 karakterden düşülmeyecek.

2006 yılında kurulan ve bir dönem oldukça popüler olan Twitter, son dönemde kullanıcılarının ilgisini kaybetmeye başlamıştı. Bunun üzerine harekete geçen Twitter, sınırlarını esnetme kararı aldı.

Duygu ve düşünceleri 140 karaktere sığdırma fikri üzerine kurulan platformda kullanıcılar, tweet atarken fotoğraflar video ve benzeri şeyler paylaşmak istemeleri durumunda kendilerini ifade edebilecekleri karakter sayısı daha da düşüyordu.

İlginizi çekebilir:  Stresten kurtulmak için kimi terliyor kimi de lego yapıyor

Eski popüler günlerini özleyen Twitter, yeni bir düzenlemeye giderek tweet atarken fotoğraf, video, anket veya birinden bahsetmek için kullanılan tag’e (@kullanıcıadı) paylaşımda yer verilmesi artık 140 karakter sınırından düşürülmeyecek. Ancak link için aynı durum henüz geçerli değil. Tweet’e bir sitenin link’ini eklemek istenirse karakter sınırından düşürülüyor.

2
1
1
0
0
0
0