Twitter, ABD’de göç, çok kültürlülük ve ana akım muhafazakârlığa karşı çıkan aşırı sağ bir grup olan “alt-right” hareketine ait bazı hesapların erişimini durdurdu.

Hesabı askıya alınanlar arasında, “alt-right” hareketine ait bir düşünce kuruluşunun yöneticisi olan Richard Spencer da bulunuyor. Sosyal medya üzerinden organize olan “alt-right” hareketinin önderlerinden Spencer, siyahların, Asyalıların, Hispaniklerin ve Yahudilerin ABD’den çıkarılmasını savunurken, seçim kampanyası sırasında da Donald Trump’ı desteklemişti.

Daily Caller News Foundation’a konuşan Spencer, bu uygulamanın “kurumsal Stalinizm” olduğunu savundu. 1934 yılında Nazi Almanya’sında siyasi cinayetlerle Nazi karşıtlarının tasfiye edildiği Uzun Bıçaklar Gecesi’ne atıfta bulunarak “Knight of Long Knives” başlığıyla yayınladığı bir Youtube videosunda konuşan Spencer, Twitter’ın koordineli bir şekilde tüm “alt-right” hareketini Twitter’dan temizlemeye çalıştığını iddia ederek “şu an devam eden büyük bir temizlik operasyonu var ve insanları görüşleri nedeniyle tasfiye ediyorlar” dedi.

Twitter şirketi, hesapların askıya alınmasına ilişkin olarak resmi açıklama yapmazken, e-posta yoluyla “gizlilik ve güvenlik gerekçeleriyle, kişisel hesaplar hakkında yorum yapmadıklarını” ifade etti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap