Taşımacılık sektöründe büyük ilgi gören uygulamaların başında gelen Uber’e bir rakip de Türkiye’den çıktı. Yerli girişim ‘OLEV’ bu işi yasal olarak yaptığını vurguluyor.

İstanbul’da yıllık hacmi 1,5 milyar doları aşan bir pazara giren ve bu işi yasalara uygun şekilde yaptığını vurgulayan OLEV’in, şehir içinde VIP araçlarla adresten adrese ulaşım sunabilen bir uygulama aracılığıyla çalışacağı ifade ediliyor.

11 Kasım’da saat 13.00’ten itibaren kullanılabilecek olan OLEV, ilk etapta İstanbul’da hizmet sunacak.

OLEV’in kurucusu Ertunç Çiriş, şu anda OLEV’e kayıtlı bulunan 250 araç olduğunu ve ‘şehrin her noktasında yolcu taşıyacaklarını’ paylaşıyor. Tamamı 9+1 yolcu kapasiteli OLEV araçlarının temizlik ve konfor açısından iddialı olduğunu da ekiyor.

olev-uygulama

Ertunç Çiriş, 1 yıllık bir çalışmadan sonra pazara girmeye hazır olduklarını söylüyor ve bu işin yasal zemine oturtulmasına dair şu yorumu yapıyor;

Sadece yabancı şirketlerin faaliyet göstermesi ve yasal açıdan mevcut bazı boşluklar, elde edilen gelirlerin vergilendirilmeden yurtdışına çıkmasına neden oluyor. OLEV, yasal bir zeminde çalışarak, hem kendi vergisini ödeyecek hem de sistemdeki sürücülerin gelirlerinin vergilendirilmesini sağlayacak. Elbette aynı zamanda pazarın büyümesinde de aktif rol oynayacak. Tümü lisanslı ve kayıtlı sürücülerimizle, İstanbul’da adresten adrese ulaşımın zahmetsiz, güvenli, yasal ve yerli markası olmaktan mutluyuz. 1 yıl içinde 1.500 araç sayısına ulaşmayı hedefliyoruz.

Gerekli lisansların alınması için sürücülere isteğe bağlı danışmanlık yapan OLEV, sadece turizm şirketlerine kayıtlı sürücülerin değil aynı zamanda bireysel araç sahiplerinin de 9+1 yolcu kapasiteli araç ve gerekli belgelere sahip olmak koşuluyla çalışabileceğinin altını çiziyor. Hatta koşullara uygun araçların da satın alımında yardım edebileceğini vurguluyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap