Üç bakanlık bir araya geldi ve şehir içinden taşınacak olan askeri alanların park yapılması konusunda çalışmalar başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin verdiği bilgiye göre öncelik parklarda olacak.

Bakan Özhaseki, “Üç bakanlık olarak bir çalışma yapıyoruz. Üç bakanlığın birincisi tabiî ki Milli Savunma Bakanlığı. Askeri alanların gerekliliği, bundan sonra nasıl devam edeceği, nasıl bir kışla veya idare tarzı olacağı hususun da temel fikir onlara ait. Maliye Bakanlığı, milli emlak tarafını ilgilendiriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bütün askeri alanların şu anda ne olarak kullanıldığı, bundan sonra vatandaşın oradaki beklentisinin ne olduğu, nereye taşınacağı konusunda bir çalışma yapıyor. Bu çalışmalar bitmek üzere. Bittiği zaman 3 bakanlık bir araya geleceğiz, her bir tesisi nereye taşıyacağımızı, sonra o taşınan tesisin ne olacağına karar vereceğiz. Ama ana tema yeşil alan olması, vatandaşın kullanımına açık olması. İstisnalar olabilir mi? Evet olabilir. O gereklilik neyse önümüzdeki günlerde zaten onu da söyleriz” dedi.

Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü;

Bakanlık olarak bütün belediye başkanlarımızı arıyoruz. Bünyesinde özellikle askeri alan olan belediye başkanlarımızı arıyoruz. Oradaki askeri alanın vatandaş ne olarak kullanılmasını istiyor, kendileri belediye olarak ne istiyorlar, bunları tespit ediyoruz. Komisyonda da bu raporları ortaya koyacağız. İnanıyorum ki çok doğru işler yapılacak


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap