Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de tutkuyla izlenen ve ciddi ekonomik rakamlara ulaşan e-spor; sponsorlar tarafından desteklenen dev takımların kıyasıya mücadele ettiği şampiyonlar ligi organizasyonlarıyla ciddi bir sektör haline geldi.

Dark Passage TBF 2016

Dark Passage TBF 2016da kupayı kaldırıyor

e-spor mücadelelerinin boyut kazanmasında büyük pay sahibi olan Leauge of Legends, kısa adıyla LOL, oyunu finali için bugün İstanbul Ülker Sports Arena’da dev bir organizasyon gerçekleşti. Türk e-spor tarihinin en köklü takımlarından Dark Passage ve yıldızlar karması olarak nitelendirilen SuperMassive‘in kıyasıya mücadele ettiği Leauge of Legends 2016 Türkiye Büyük Finali‘nde kupayı kaldıran taraf, rakibini 3-0 skorla malup eden Dark Passage oldu.

12 binden fazla biletli seyircinin takip ettiği dev karşılaşmayı, Lig TV ve Youtube üzerinden de canlı yayınla yüzbinlerce kişi izledi. Dark Passage bu zaferiyle 24 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek 2016 IWCQ‘ya katılmaya da hak kazandı.

Ertuğ Okçuoğlu tarafından kurulan ve 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Dark Passage, 20’den fazla oyuncusuyla League of Legends’ın yanı sıra dört farklı oyunda daha mücadele ediyor. Takım, son olarak BKM Express sponsorluğu ile gündeme gelmişti. Son 3 yıldır ise Türkiye Büyük Finali (TBF) zaferini kimselere kaptırmıyor.

Seri girişimci Hakan Baş tarafından kurulan ve desteklenen SuperMassive ise Türkiye’deki e-spor takımlarının en iyileri olarak gösterilen oyunculardan oluşan karma bir takım olarak mücadele ediyor. Aynı zamanda uluslararası alanda da oldukça fazla şampiyonluğu bulunuyor.

E-Spor Türkiye Büyük Finali

Türkiye’de gün geçtikçe daha da yükselen bir trend olan e-spor’da 2015 yılında dağıtılan toplam ödül miktarı ortalama 1,5 milyon TL olarak açıklanmıştı. Faaliyet gösteren lisanslı e-sporcu sayısı 4000, amatör e-spor takım sayısı ise 14.000 rakamlarını aşmış durumda.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap