Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de tutkuyla izlenen ve ciddi ekonomik rakamlara ulaşan e-spor; sponsorlar tarafından desteklenen dev takımların kıyasıya mücadele ettiği şampiyonlar ligi organizasyonlarıyla ciddi bir sektör haline geldi.

Hatta Beşiktaş Spor Kulübü de kendine bir e-spor takımı kurarak bu çekişmeli turnuvalara dahil oldu. Geçtiğimiz günlerde de CS:GO Milli Takımı dünya şampiyonluğunu elde ederek ülkemize önemli bir başarı kazandırdı.

E-spor‘a olan bu yoğun ilgi hızla artarken, kulislerde de büyük bir yeni takımın geleceğine dair söylentiler dolaşıyor. Türkiye’deki start-up’lara yön veren iki önemli isim olan; aynı zamanda 1907 Fenerbahçe Derneği’nin yönetim kurulu üyesi Sina Afra ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kongre üyesi Hakan Baş‘ın bugün Twitter hesabından attığı e-spor başlıklı tweetler bu iddiayı biraz daha netleştirdi.

 

 

Tweetlere bakılırsa Sina Afra ve Hakan Baş‘ın desteğiyle yeni bir e-spor takımı daha doğacak. Hakan Baş‘ın tweetindeki Sarı-Lacivert renkler ise akıllara ilk olarak Fenerbahçe‘yi getiriyor. Geçtiğimiz aylarda Fenerbahçe‘nin de Beşiktaş gibi bir e-spor takımı kurma hazırlığında olduğuna dair haberler ortaya çıkmıştı.

Hakan Baş aynı zamanda Supermassive adında bir e-spor takımına da yatırım yapıyor.

Türkiye’de gün geçtikçe daha da yükselen bir trend olan e-spor’da 2015 yılında dağıtılan toplam ödül miktarı ortalama 1,5 milyon TL olarak açıklanmıştı. Faaliyet gösteren lisanslı e-sporcu sayısı 4000, amatör e-spor takım sayısı ise 14.000 rakamlarını aşmış durumda.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap