Bankalarda işlem yaptırmak için eskisi gibi kuyruk beklemek yerine, artık işlemleri istenilen her yerde çok daha hızlı ve kolay yapmamızı sağlayan mobil uygulamaları kullanıyoruz. Türkiye’de mobil bankacılığı kullanan kişi sayısı 22 milyona ulaştı.

Mobil bankacılığın sunduğu bazı özel fırsatlar, kullanım oranlarını da ciddi ölçüde etkiliyor.  Kartsız para çekme/para yatırma, anında hesap açma, ücretsiz-düşük fiyatlı EFT ve havale, QR kodları ile işlem yapabilme ve daha niceleri… Üstelik siz tüm bunları yaparken güvenlik de üst seviyede tutuluyor.

Mobil Bankacılık milenyum nesliyle birlikte geldi. Bu noktada Türkiye’de mobil bankacılık uygulamalarının tüm dünyanın önünde, hızlı ve dinamik bir gelişme gösteriyor. Ülkemiz dünyadaki lider ülkelerden birisi konumunu korumaya devam ediyor Soner Canko Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü

Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) duyurduğu mobil bankacılık verilere göre en az bir kere uygulamalara giriş yapan bu 22 milyonun yüzde 64’ü arasında en az bir işlem durumda. Ocak ve Mart ayları arasındaki dönemde 5.7 milyon adet işlemle 54 milyar TL’lik yatırım mobil uygulamalardan yapıldı. Toplam işlem sayısı ise 101.7 milyon adet ve bu işlemlerin toplam hacmi 190 milyar TL.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap