Türkiye’de artan internet kullanımı, televizyon izlemeyi geride bıraktı. Yapılan son bir araştırma, küresel olarak yaygınlaşan internet bağımlılığının Türkiye’de ciddi rakamlara ulaştığını gösterdi. 

İngiltere’de bulunan We Are Social adlı sosyal medya ajansının gerçekleştirdiği araştırmalara göre Türkiye’de internet kullanımı sadece son bir yılda %60 oranlarında artarak 6 saat 46 dakika oldu. 2017 yılının verilerine göre Türkiye’de bulunan aktif internet kullanıcısı tam 48 milyon kişi olarak hesaplandı. Türkiye nüfusunun yaklaşık %60’ına denk gelen verilere göre bu kesimin %87’sini düzenli internet kullanıcısı oluşturuyor. 

Bu verilerin arasında televizyon izleme süresi ise internet kullanıcılarının üçte biri, 2 saat 14 dakika olarak hesaplandı.

Sosyal medya uygulamalarının ağırlıklı kullanıldığı hesaplanan araştırmada Instagram %45 bir oranla birinci sırada yer alırken onu %44 oran ile Twitter takip etti. Diğer sosyal medya uygulamaları %40 oran ile WhatsApp ve %36 oranı ile Facebook Messenger sıralamada Twitter’in arkasında yer aldı.

YouTube ve Facebook’un ayrıca ön sırada olduğu araştırmada, YouTube %57 kullanımı ile en çok vakit geçirilen platform oldu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap