Marmara Üniversitesi Pazarlama anabilim dalında profesör olan Mehmet Tığlı, çektiği ilk filmin çok beğenilmesinin ardından ikinci projesine de başladı. Yönetmen uluslararası arenada çektiği ilk film “İkiz Yıldızlar” ile birçok ödüle layık görülmüştü.

Sinema tutkusundan akademik kariyerine devam etse de vazgeçmeyen Mehmet Tığlı, Fongogo adlı kitle fonlama sitesi üzerinden kurduğu film projesi “İkiz Yıldızlar” adlı filmini tamamlamış ve büyük bir başarıya imza atmıştı. Yönetmenin üçlemesinin ilk filmi olan İkiz Yıldızlar; 56 uluslararası festivale seçilerek, 21 ödül kazanmıştı.

Şimdilerde ise yeni filmi “Yüksek Kalori”nin çekimlerine başlayan Mehmet Tığlı, bir önceki filminde olduğu gibi filmin bütçesinin bir bölümü kitlesel fonlama şirketi Fongogo aracılığıyla karşılayacak. Tamamı Mayıs ayında çekilmeye başlanan İstanbul’da geçecek olan kısa film, uluslararası film festivalleri aracılığıyla dünyaya açılmayı hedefliyor.

Mehmet Tığlı’nın ilk filmi “İkiz Yıldızlar” 44 bin TL fon toplarken, ikinci kısa filmi “Yüksek Kalori” 46 bin TL fon alabildi.

“Yüksek Kalori” filminin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz:


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap