Türk Telekom Yönetim Kurulu, Rami Aslan‘dan boşalan koltuğa, sektörün yakından tanıdığı Paul Doany’i CEO – Genel Müdür olarak atadı.

Rami Aslan, Ağustos ayı sonunda sürpriz bir kararla Türk Telekom’un 2.5 yıldan beri CEO’luk görevinden ayrılma kararı almıştı.  Daha önce 2006-2010 yılları arasında Türk Telekom CEO’su olan Paul Doany, bugün itibariyle aynı görevle tekrar şirket bünyesinde görev almaya başladı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Hariri konuyla ilgili şunları söyledi;

Dr. Paul Doany’nin, Yönetim Kurulumuz tarafından bugünden geçerli olmak üzere Türk Telekom CEO’su olarak atanmasından mutluluk duyuyorum. Dr. Doany, Türk Telekom’u özelleştirmeden sonraki beş yıl boyunca sabit, mobil, geniş bantta ve ayrıca eğlence, BT ve eğitim gibi bilişim ve iletişim teknolojileri alanlarında güçlü performans gösteren bir özel şirketler grubuna dönüştürme yolunda başarılı çalışmalara liderlik etmiştir. Sonrasında ise, melek yatırımcı olarak çalışmalarına devam etmiş ve Türkiye’de girişimciliğe önemli katkılarda bulunmuştur. Dr. Doany’nin liderliği ve vizyonu ile Grubumuzun güçlü mirası üzerine yeni başarılar inşa ederek şirketimizi daha yüksek seviyelere taşıyacağına inanıyorum.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap